جدیدترین اخبار

جدید ترین اخبار مرکز

تشكيل اتاق فكر اساتيد مركز آموزش علمي كاربردي جهاددانشگاهي اراك

IMAGE

سه شنبه, 29 خرداد 1397 سرپرست مركز آموزش علمي كاربردي جهاددانشگاهي اراك از تشكيل اتاق فكر اساتيد به منظور توسعه اهداف نظام علمي كاربردي در اين مركز آموزشي خبر داد. مهندس مسعود شهرجردي در اين رابطه بر ضرورت تشكيل اتاق فكر اساتيد در راستاي توسعه اهداف نظام علمي كاربردي تاكيد كرد و افزود: جلسات اتاق... ادامه مطلب...

حضور رئيس، كاركنان و دانشجويان مركز جهاددانشگاهي اراك در راهپيمايي روز جهاني قدس

IMAGE

یکشنبه, 20 خرداد 1397 همزمان با روز جهاني قدس، رئيس، كاركنان و دانشجويان مركز آموزش علمي كاربردي جهاددانشگاهي اراك  با حضوري باشكوه و گسترده در اين راهپيمايي، حمايت خود را از مردم مظلوم فلسطين اعلام كردند. بر اساس اين گزارش؛ جمعي از كاركنان و دانشجويان مركز آموزش علمي كاربردي جهاددانشگاهي اراك... ادامه مطلب...

حضور اساتيد مجرب مركز آموزش علمي كاربردي اراك در كرسي هاي "تعاون و كارآفريني"

IMAGE

چهارشنبه, 09 خرداد 1397 به همت جهاددانشگاهي استان مركزي و با همكاري دفتر سازمان تجاري سازي فناوري و اشتغال دانش آموختگان جهاددانشگاهي استان و دفتر كارآفريني و ارتباط با جامعه و صنعت مركز، كرسي هاي تعاون و كارآفريني در مركز آموزش علمي كاربردي جهاد دانشگاهي اراكدر حال برگزاري است. مهندس مسعود... ادامه مطلب...

نمايشگاه "اشتغال، كارآفريني و كسب و كارهاي فناورانه" در مركز آموزش علمي كاربردي جهاددانشگاهي اراك گشايش يافت

IMAGE

چهارشنبه, 09 خرداد 1397 به همت دفتر كارآفريني و ارتباط با جامعه و صنعت مركز آموزش علمي كاربردي جهاددانشگاهي اراك، نمايشگاه اشتغال، كارآفريني و كسب و كارهاي فناورانه با حضور دكتر رئوفي سرپرست دانشگاه علمي كاربردي استان مركزي، دكتر رحماني مديركل ارتباطات و فناوري اطلاعات استان، دكتر نظام دوست رئيس... ادامه مطلب...

انعقاد تفاهم نامه همكاري بين اداره كل ارتباطات و فناوري اطلاعات استان مركزي و جهاددانشگاهي استان مركزي

IMAGE

چهارشنبه, 09 خرداد 1397 تفاهم نامه همكاري بين اداره كل ارتباطات و فناوري اطلاعات استان مركزي و جهاددانشگاهي استان مركزي در زمينه همكاري آموزشي، تحقيقاتي و فرهنگي در حاشيه برگزاري نمايشگاه "اشتغال، كارآفريني و كسب و كارهاي فناورانه" در مركز آموزش علمي كاربردي جهاددانشگاهي اراك منعقد گرديد. بر اساس... ادامه مطلب...

مرکز آموزش عالی علمی کاربردی جهاد دانشگاهی اراک

به همت دفتر كارآفريني مركز جهاددانشگاهي اراك؛ همايش "كارآفريني در حوزه فناوري اطلاعات و ارتباطات"برگزار شد

همايش "كارآفريني در حوزه فناوري اطلاعات و ارتباطات" در راستاي هم انديشي پيوند دانشگاه ها با نياز بازار كار و كارآفريني در حوزه فناوري به همت دفتر كارآفريني و ارتباط با جامعه و صنعت مركز آموزش علمي كاربردي جهاددانشگاهي اراك و با همكاري استانداري مركزي برگزار شد.

بر اساس اين گزارش؛ محسن يساولي مدير فناوري اطلاعات و شبكه دولت استانداري مركزي در اين همايش با اشاره به دغدغه اشتغال در كشور اظهار كرد: آنچه در اين همايش مورد توجه قرار گرفته است، ارائه راهكارهاي موثر و معرفي برنامه و ابزارهايي است كه دولت در راستاي توسعه اشتغال بويژه در حوزه تخصصي فناوري اطلاعات و ارتباطات در نظر گرفته است.

وي يكي از دغدغه هاي حوزه فناوري اطلاعات را اشتغال فارغ التحصيلان دانشگاه ها در اين رشته دانست و افزود: وضعيت اين رشته در مقايسه با ديگر رشته ها در مبحث اشتغال مطلوب نيست.

يساولي با بيان اينكه اين رشته جزو رشته هايي است كه بيشترين نرخ بيكاري را داراست و بيشترين اشتغال در حوزه هاي ديگر مربوط به اين رشته است گفت: يكي از مشكلاتي كه در مسير اشتغال مورد اشاره قرار مي گيرد عدم برخورداري فارغ التحصيلان دانشگاه ها از مهارت لازم و عدم شناخت آنها از محيط هاي كاري در رشته هاي تخصصي است.

وي به طرح كارورزي كه براي فارغ التحصيلان دانشگاه ها در راستاي رفع اين مشكل اجرا شده اشاره كرد و افزود: در قالب اين طرح فارغ التحصيلان دانشگاه ها مي توانند در صورت برخورداري از شرايط لازم كه در سايت كارورزي ثبت شده به يكي از بنگاه ها كه در همان سايت ثبت نام كرده اند مراجعه كرده و در قالب طرح كارورزي مهارت هاي رشته خود را به مدت شش ماه فرا بگيرند.

به گفته وي، افراد با استفاده از اين طرح علاوه بر برخورداري از يك سوم حقوق اداره كاري از بيمه مسئوليت نيز برخوردار مي شوند، همچنين بر اساس اين طرح اگر فرد در آن شركت يا شركت ديگري مشغول بكار شود از دو سال معافيت بيمه اي سهم كارفرما نيز بهره مند خواهد شد.

يساولي با بيان اينكه دولت براي مهارت آموزي به دانشجويان نيز طرح مهارت آموزي در محيط واقعي كار را در نظر گرفته است گفت: معمولا شركت ها به جهت مواردي كه در قوانين كار مورد توجه است، مهارت آموز جذب نمي كنند، اما در اين طرح افراد مي توانند به مدت يكسال بدون اينكه دغدغه اي براي واحد پذيرنده ايجاد شود به عنوان مهارت آموز در يك شركت به كسب مهارت بپردازند. مهارت آموزي كمك مي كند كه دانشجو مهارت هاي مورد نياز را براي ورود به بازار كار دريابد و در واقع در فرصتي كه در دوران دانشجويي براي او فرام شده دانش خود را با نياز بازار كار سازگار كند.

وي به خدمات پارك علم و فناوري در حوزه حمايت از دارندگان ايده نيز اشاره كرد و افزود: برخي دانشجويان و فارغ التحصيلان ممكن است در دوران دانشجويي ايده اي با ظرفيت هاي كارآفريني داشته باشند، پارك علم و فناوري به اين افراد كمك مي كند تا مسير تبديل ايده به محصول را طي كرده و به كارآفريني برسند. اين پارك ظرفيت هاي بسيار خوبي را براي دارندگان ايده در رشته هاي حوزه فناوري فراهم كرده است. بويژه اينكه دانشجويان مي توانند با بهره مندي از حمايت هاي پارك حتي در دوران تحصيل به بازار كار وارد شده و به درآمدزايي بپردازند .

يساولي در ادامه با اشاره به اداره كل ارتباطات و فناوري اطلاعات گفت: اين اداره كل نيز تسهيلات بسيار خوبي را براي كارآفرينان در حوزه فناوري اطلاعات فراهم مي كند .

وي از ارائه تسهيلات به دارندگان ايده در حوزه فناوري اطلاعات خبر داد و گفت: مركز داده استان نيز در حال راه اندازي است و افراد مي توانند از اطلاعات اين مركز اين استفاد كنند.

وي با تاكيد بر اينكه دانشجويان حوزه IT بايد در دوران تحصيل به فكر آينده كاري خود باشند، اظهار كرد: بعد از فارغ التحصيلي در حوزه فناوري اطلاعات افراد فرصت چنداني براي كسب اطلاعات و استانداردهاي مورد نياز روز بازار را ندارند و بايد در دوران تحصيل تخصص هاي لازم را در اين زمينه به دست آورند.

شايان ذكر است؛ در اين همايش امكانات و ظرفيت هايي كه پارك علم و فناوري استان، مركز توانمندسازي و تسهيل گري كسب و كارهاي نو(فاوا)  و اداره كل فني و حرفه اي استان در راستاي كارآفريني و اشتغال در اختيار علاقه مندان قرار مي دهند توسط نمايندگان آنها تشريح شد.