جدیدترین اخبار

جدید ترین اخبار مرکز

کسب رتبه برتر مسابقات قرآن اوقاف استان مرکزی توسط جهادگر جهاددانشگاهی استان مرکزی

IMAGE

چهارشنبه, 20 تیر 1397  جهادگر جهاد دانشگاهی استان مرکزی در مسابقات استانی قرآن کریم اوقاف به مقام دوم دست یافت. بر اساس این گزارش؛ رقابت ۲۵۴ منتخب استان مرکزی در مرحله استانی چهل و یکمین دوره مسابقات قرآن کریم اوقاف با تلاوت علیرضا احمدی قاری بین المللی در رشته‌های حفظ ۵ جزء، ۱۰ جزء، ۲۰ جزء، کل،... ادامه مطلب...

برگزاری پنجمين آزمون استخدامي دستگاه های اجرايي در مرکزعلمی کاربردی جهاد دانشگاهی اراک

شنبه, 16 تیر 1397 همزمان با سراسر کشور، پنجمين آزمون استخدامي متمرکز دستگاه های اجرايي در مرکز آموزش علمی کاربردی جهاد دانشگاهی اراک برگزار شد. مهندس مسعود شهرجردی، سرپرست مرکز علمی کاربردی اراک با اعلام این خبر، افزود: اين آزمون براي جذب افراد واجد شرايط در 9 دستگاه اجرايي شامل وزارت آموزش و... ادامه مطلب...

بازديد سرپرست و مسئولان دفاتر كارآفريني و نوآوري مركز جهاددانشگاهي اراك از پارك علم و فناوري استان

IMAGE

چهارشنبه, 06 تیر 1397 سرپرست و مسئولان دفاتر كارآفريني و نوآوري مركز آموزش علمي كاربردي جهاددانشگاهي اراك 5 تيرماه از پارك علم و فناوري استان بازديد و در جلسه اي كه به منظور تبادل نظر و بحث پيرامون پارك و مراكز علمي كاربردي برگزار شد، شركت کردنند. بر اساس اين گزارش؛ دكتر رفيعي رئيس پارك علم و... ادامه مطلب...

اعلام فراخوان بيست و هفتمين اجلاس سراسري نماز با عنوان "شيوه ها و مهارت هاي دعوت به نماز "

IMAGE

سه شنبه, 05 تیر 1397 ستاد اقامه نماز كشور فراخوان بيست و هفتمين اجلاس سراسري نماز را با عنوان «شيوه‌ها و مهارت‌هاي دعوت به نماز» منتشر كرد. بر اساس اين گزارش؛ موضوعات اين دوره از فراخوان اجلاسيه شامل شيوه‌هاي انس كودكان با نماز در مهدهاي كودك، مهارت‌هاي دعوت به نماز در مدارس و دانشگاه‌ها،... ادامه مطلب...

اجراي اقدامات فرهنگي همزمان با هفته مبارزه با مواد مخدر در مركز جهاددانشگاهي اراك

IMAGE

دوشنبه, 04 تیر 1397 همزمان با هفته مبارزه با مواد مخدر، مركز آموزش علمي كاربردي جهاددانشگاهي اراك با توجه به ضرورت فرهنگ سازي در اين موضوع به اجراي اقدامات فرهنگي متعدد نموده است. مهندس مسعود شهرجردي، سرپرست مركز آموزش علمي كاربردي جهاددانشگاهي اراك در اين رابطه با تاكيد بر لزوم فرهنگ سازي... ادامه مطلب...

مرکز آموزش عالی علمی کاربردی جهاد دانشگاهی اراک

برگزاري سلسله نشست هاي هم انديشي تامين اجتماعي ويژه دانشجويان مركز جهاددانشگاهي اراك

سلسله نشست ‌هاي هم‌ انديشي تامين اجتماعي در دانشگاه‌هاي كشور با عنوان "تامين اجتماعي، توسعه، عدالت و دموكراسي" 18 ارديبهشت ماه با حضور دانشجويان مركز علمي كاربردي جهاد دانشگاهي اراك در سالن همايش هاي جهاددانشگاهي استان مركزي برگزار شد.

بر اساس اين گزارش؛ محمدرضا بيدهندي مديركل تامين اجتماعي استان مركزي در اين مراسم  كه با محوريت جهاددانشگاهي استان مركزي با اشاره به فعاليت گسترده و ارائه خدمات بيمه‌ اي در كليه شهرستان‌ هاي استان مركزي، اظهار كرد: تامين اجتماعي استان داراي 22 واحد اجرايي اعم از 16 واحد مادر، 2 واحد اقماري و چهار كارگزاري است و با گستره خدماتي موجود و 496 نيرو در زمره واحدهاي تامين اجتماعي تيپ 2 جاي دارد.

وي با اشاره به همكاري هزار و 400 نفر در حوزه درماني با تامين اجتماعي استان مركزي بيان كرد: تامين اجتماعي در استان داراي سه بيمارستان است و در كنار آن هفت درمانگاه وابسته دارد كه نسبت به سال 90 تعداد درمانگاه‌هاي اين سازمان در استان 40 درصد رشد داشته است.

بيدهندي افزود: تعداد مراجعات به مراكز درماني تامين اجتماعي با رشد 55 درصدي در مقايسه با سال 90 در سال گذشته به چهار ميليون و 600 هزار نفر رسيد و همچنين ضريب اشغال تخت با رشد 41.66 درصدي نسبت به بازه زماني مذكور به 85 درصد در سال 96 رسيد.

وي با بيان اينكه سازمان تامين اجتماعي در پي افزايش سود نيست بلكه در پي افزايش تخصيص منابع است تا هزينه‌هاي سازمان به حداقل برسد، منابع اين سازمان را حق بيمه سهم كارفرما معادل 20 درصد، سهم دولت 3 درصد و حق بيمه سهم بيمه‌شده هفت درصد و خسارات و جرائم دانست و افزود: منابع سازمان از جرائم، مشمول بخشودگي جرائم بيمه‌اي مي شود و هم اكنون اين بخشودگي ابلاغ شده و تا 2 ماه ديگر در كليه ادارات تامين اجتماعي كشور قابليت اجرا دارد.

مهندس مسعود شهرجردي، سرپرست مركز آموزش علمي كاربردي جهاددانشگاهي در ادامه اين مراسم، تصريح كرد: تامين اجتماعي يكي از ضرورت هاي توسعه اقتصادي و تحقق عدالت اجتماعي شناخته مي شود و در اين راستا بيمه هاي اجتماعي در سراسر جهان در پاسخ به حقوق اجتماعي شهروندان، به مثابه يكي از راهكارهاي كاستن از مخاطرات زندگي شناخته شده اند كه با هدف ايجاد آسودگي خاطر براي بيمه شدگان در حال و آينده عمل مي كنند.

وي افزود: سازمان تامين اجتماعي با هويتي اجتماعي – اقتصادي در گستره عمومي، جامع ترين و محوري ترين ارائه دهنده حمايت هاي قانوني تامين اجتماعي مبتني بر اصول بيمه هاي اجتماعي در كشور است.

شهرجردي اضافه كرد: اين سازمان از طريق پوشش بيمه اي بيش از نيمي از كشور در تعميم و بسط امنيت اجتماعي در گذر شصت سال فعاليت بيمه اي نقش كليدي و بي بديلي را ايفا مي نمايد و در راستاي تحقق ماموريت خطير خود با چالش هايي نيز روبرو است.

 سرپرست مركز آموزش جهاددانشگاهي اراك در بخش ديگري از سخنانش با اشاره به وضعيت فعاليت هاي آموزشي و پژوهشي دانشگاه خاطرنشان كرد: جهاد‌دانشگاهي با پشتوانه 32 سال تجربه علمي و عملي و با برخورداري از ظرفيت‌هاي متنوع و به روز، فعاليت آموزشي دارد و قادر به ارائه خدمات آموزشي به عموم جامعه و تأمين نيازهاي آموزشي دستگاه‌ ها و نهادهاي دولتي و غيردولتي‌در سطح كشور مي‌ باشد.

اين مقام مسئول خاطرنشان كرد: آموزش‌هاي جهاددانشگاهي با هدف توسعه منابع‌ انساني و متناسب سازي قابليت‌ هاي تخصصي افراد با نيازهاي تخصصي‌ بنيان نهاده شده تا در سايه آن كارآيي‌ هاي لازم براي پذيرش و ايفاي موثر وظايف اجتماعي و شغلي كسب گردد.

شايان ذكر است؛ در ادامه اين نشست نعمت‌الله عليپور معاون توسعه و برنامه‌ ريزي موسسه عالي پژوهش‌ سازمان تامين اجتماعي درخصوص شكل‌ گيري سازمان و عظيم‌ زاده مشاور معاون فرهنگي و اجتماعي سازمان تامين اجتماعي پيرامون گفتمان‌سازي مباحث بيمه تامين اجتماعي در موسسات آموزش عالي كشور مباحثي را ارائه كردند.