جدیدترین اخبار

جدید ترین اخبار مرکز

انتخاب مركز جهاددانشگاهي اراك به عنوان دبيرخانه ششمين درون دانشگاهي جشنواره "حركت" در استان مركزي

IMAGE

دوشنبه, 31 ارديبهشت 1397 براي سومين سال متوالي مركز آموزش علمي كاربردي جهاددانشگاهي اراك به عنوان دبيرخانه ششمين جشنواره درون دانشگاهي "حركت" در استان مركزي انتخاب شد. مهندس مسعود شهرجردي، سرپرست مركز آموزش علمي كاربردي جهاددانشگاهي اراك در اين رابطه با اشاره به اينكه جشنواره ملي حركت ويژه انجمن... ادامه مطلب...

تجليل از انجمن هاي علمي گروه مديريت و صنعت مركز جهاددانشگاهي اراك در آیین اختتامیه جشنواره "حرکت"

IMAGE

شنبه, 29 ارديبهشت 1397   مراسم اختتاميه پنجمين جشنواره درون دانشگاهي «حركت» با حضور جمعي از مسئولان و با تجليل از انجمن هاي علمي گروه مديريت وخدمات اجتماعي و گروه صنعت مركز آموزش علمي كاربردي جهاددانشگاهي اراك 26 ارديبهشت ماه در مركز تربيت مربي و پژوهش هاي فني حرفه اي كرج برگزار شد. بر اساس اين... ادامه مطلب...

به همت دفتر كارآفريني مركز جهاددانشگاهي اراك؛ همايش "كارآفريني در حوزه فناوري اطلاعات و ارتباطات"برگزار شد

IMAGE

شنبه, 29 ارديبهشت 1397 همايش "كارآفريني در حوزه فناوري اطلاعات و ارتباطات" در راستاي هم انديشي پيوند دانشگاه ها با نياز بازار كار و كارآفريني در حوزه فناوري به همت دفتر كارآفريني و ارتباط با جامعه و صنعت مركز آموزش علمي كاربردي جهاددانشگاهي اراك و با همكاري استانداري مركزي برگزار شد. بر اساس اين... ادامه مطلب...

برپايي نمايشگاه كتاب عمومي و تخصصي در مركز آموزش علمي كاربردي جهاددانشگاهي اراك

IMAGE

دوشنبه, 24 ارديبهشت 1397 همزمان با هفته كتاب و كتابخواني، نمايشگاه كتاب عمومي و تخصصي از 23 ارديبهشت ماه جاري در مركز آموزش علمي كاربردي جهاددانشگاهي اراك افتتاح شد. بر اساس اين گزارش؛ در اين نمايشگاه كه به همت كانون فرهنگي هنري مركز آموزش علمي كاربردي جهاددانشگاهي اراك و با همكاري انتشارات... ادامه مطلب...

برگزاري گفتمان دانشجويي "اقتصاد مقاومتي" در مركز جهاددانشگاهي اراك

IMAGE

دوشنبه, 24 ارديبهشت 1397 گفتمان دانشجويي "اقتصاد مقاومتي" 22 ارديبهشت ماه با هدف ارتقاي آگاهي و توانمندي دانشجويان در زمينه‌هاي تحليل، نقد و ارزشيابي مسائل روز كشور در مركز آموزش علمي كاربردي جهاددانشگاهي اراك برگزار شد. بر اساس اين گزارش؛ سيدفرشاد ميرداودي از اساتيد دانشگاهي در اين گفتمان تصريح... ادامه مطلب...

مرکز آموزش عالی علمی کاربردی جهاد دانشگاهی اراک

برگزاري سلسله نشست هاي هم انديشي تامين اجتماعي ويژه دانشجويان مركز جهاددانشگاهي اراك

سلسله نشست ‌هاي هم‌ انديشي تامين اجتماعي در دانشگاه‌هاي كشور با عنوان "تامين اجتماعي، توسعه، عدالت و دموكراسي" 18 ارديبهشت ماه با حضور دانشجويان مركز علمي كاربردي جهاد دانشگاهي اراك در سالن همايش هاي جهاددانشگاهي استان مركزي برگزار شد.

بر اساس اين گزارش؛ محمدرضا بيدهندي مديركل تامين اجتماعي استان مركزي در اين مراسم  كه با محوريت جهاددانشگاهي استان مركزي با اشاره به فعاليت گسترده و ارائه خدمات بيمه‌ اي در كليه شهرستان‌ هاي استان مركزي، اظهار كرد: تامين اجتماعي استان داراي 22 واحد اجرايي اعم از 16 واحد مادر، 2 واحد اقماري و چهار كارگزاري است و با گستره خدماتي موجود و 496 نيرو در زمره واحدهاي تامين اجتماعي تيپ 2 جاي دارد.

وي با اشاره به همكاري هزار و 400 نفر در حوزه درماني با تامين اجتماعي استان مركزي بيان كرد: تامين اجتماعي در استان داراي سه بيمارستان است و در كنار آن هفت درمانگاه وابسته دارد كه نسبت به سال 90 تعداد درمانگاه‌هاي اين سازمان در استان 40 درصد رشد داشته است.

بيدهندي افزود: تعداد مراجعات به مراكز درماني تامين اجتماعي با رشد 55 درصدي در مقايسه با سال 90 در سال گذشته به چهار ميليون و 600 هزار نفر رسيد و همچنين ضريب اشغال تخت با رشد 41.66 درصدي نسبت به بازه زماني مذكور به 85 درصد در سال 96 رسيد.

وي با بيان اينكه سازمان تامين اجتماعي در پي افزايش سود نيست بلكه در پي افزايش تخصيص منابع است تا هزينه‌هاي سازمان به حداقل برسد، منابع اين سازمان را حق بيمه سهم كارفرما معادل 20 درصد، سهم دولت 3 درصد و حق بيمه سهم بيمه‌شده هفت درصد و خسارات و جرائم دانست و افزود: منابع سازمان از جرائم، مشمول بخشودگي جرائم بيمه‌اي مي شود و هم اكنون اين بخشودگي ابلاغ شده و تا 2 ماه ديگر در كليه ادارات تامين اجتماعي كشور قابليت اجرا دارد.

مهندس مسعود شهرجردي، سرپرست مركز آموزش علمي كاربردي جهاددانشگاهي در ادامه اين مراسم، تصريح كرد: تامين اجتماعي يكي از ضرورت هاي توسعه اقتصادي و تحقق عدالت اجتماعي شناخته مي شود و در اين راستا بيمه هاي اجتماعي در سراسر جهان در پاسخ به حقوق اجتماعي شهروندان، به مثابه يكي از راهكارهاي كاستن از مخاطرات زندگي شناخته شده اند كه با هدف ايجاد آسودگي خاطر براي بيمه شدگان در حال و آينده عمل مي كنند.

وي افزود: سازمان تامين اجتماعي با هويتي اجتماعي – اقتصادي در گستره عمومي، جامع ترين و محوري ترين ارائه دهنده حمايت هاي قانوني تامين اجتماعي مبتني بر اصول بيمه هاي اجتماعي در كشور است.

شهرجردي اضافه كرد: اين سازمان از طريق پوشش بيمه اي بيش از نيمي از كشور در تعميم و بسط امنيت اجتماعي در گذر شصت سال فعاليت بيمه اي نقش كليدي و بي بديلي را ايفا مي نمايد و در راستاي تحقق ماموريت خطير خود با چالش هايي نيز روبرو است.

 سرپرست مركز آموزش جهاددانشگاهي اراك در بخش ديگري از سخنانش با اشاره به وضعيت فعاليت هاي آموزشي و پژوهشي دانشگاه خاطرنشان كرد: جهاد‌دانشگاهي با پشتوانه 32 سال تجربه علمي و عملي و با برخورداري از ظرفيت‌هاي متنوع و به روز، فعاليت آموزشي دارد و قادر به ارائه خدمات آموزشي به عموم جامعه و تأمين نيازهاي آموزشي دستگاه‌ ها و نهادهاي دولتي و غيردولتي‌در سطح كشور مي‌ باشد.

اين مقام مسئول خاطرنشان كرد: آموزش‌هاي جهاددانشگاهي با هدف توسعه منابع‌ انساني و متناسب سازي قابليت‌ هاي تخصصي افراد با نيازهاي تخصصي‌ بنيان نهاده شده تا در سايه آن كارآيي‌ هاي لازم براي پذيرش و ايفاي موثر وظايف اجتماعي و شغلي كسب گردد.

شايان ذكر است؛ در ادامه اين نشست نعمت‌الله عليپور معاون توسعه و برنامه‌ ريزي موسسه عالي پژوهش‌ سازمان تامين اجتماعي درخصوص شكل‌ گيري سازمان و عظيم‌ زاده مشاور معاون فرهنگي و اجتماعي سازمان تامين اجتماعي پيرامون گفتمان‌سازي مباحث بيمه تامين اجتماعي در موسسات آموزش عالي كشور مباحثي را ارائه كردند.