جدیدترین اخبار

جدید ترین اخبار مرکز

کسب رتبه برتر مسابقات قرآن اوقاف استان مرکزی توسط جهادگر جهاددانشگاهی استان مرکزی

IMAGE

چهارشنبه, 20 تیر 1397  جهادگر جهاد دانشگاهی استان مرکزی در مسابقات استانی قرآن کریم اوقاف به مقام دوم دست یافت. بر اساس این گزارش؛ رقابت ۲۵۴ منتخب استان مرکزی در مرحله استانی چهل و یکمین دوره مسابقات قرآن کریم اوقاف با تلاوت علیرضا احمدی قاری بین المللی در رشته‌های حفظ ۵ جزء، ۱۰ جزء، ۲۰ جزء، کل،... ادامه مطلب...

برگزاری پنجمين آزمون استخدامي دستگاه های اجرايي در مرکزعلمی کاربردی جهاد دانشگاهی اراک

شنبه, 16 تیر 1397 همزمان با سراسر کشور، پنجمين آزمون استخدامي متمرکز دستگاه های اجرايي در مرکز آموزش علمی کاربردی جهاد دانشگاهی اراک برگزار شد. مهندس مسعود شهرجردی، سرپرست مرکز علمی کاربردی اراک با اعلام این خبر، افزود: اين آزمون براي جذب افراد واجد شرايط در 9 دستگاه اجرايي شامل وزارت آموزش و... ادامه مطلب...

بازديد سرپرست و مسئولان دفاتر كارآفريني و نوآوري مركز جهاددانشگاهي اراك از پارك علم و فناوري استان

IMAGE

چهارشنبه, 06 تیر 1397 سرپرست و مسئولان دفاتر كارآفريني و نوآوري مركز آموزش علمي كاربردي جهاددانشگاهي اراك 5 تيرماه از پارك علم و فناوري استان بازديد و در جلسه اي كه به منظور تبادل نظر و بحث پيرامون پارك و مراكز علمي كاربردي برگزار شد، شركت کردنند. بر اساس اين گزارش؛ دكتر رفيعي رئيس پارك علم و... ادامه مطلب...

اعلام فراخوان بيست و هفتمين اجلاس سراسري نماز با عنوان "شيوه ها و مهارت هاي دعوت به نماز "

IMAGE

سه شنبه, 05 تیر 1397 ستاد اقامه نماز كشور فراخوان بيست و هفتمين اجلاس سراسري نماز را با عنوان «شيوه‌ها و مهارت‌هاي دعوت به نماز» منتشر كرد. بر اساس اين گزارش؛ موضوعات اين دوره از فراخوان اجلاسيه شامل شيوه‌هاي انس كودكان با نماز در مهدهاي كودك، مهارت‌هاي دعوت به نماز در مدارس و دانشگاه‌ها،... ادامه مطلب...

اجراي اقدامات فرهنگي همزمان با هفته مبارزه با مواد مخدر در مركز جهاددانشگاهي اراك

IMAGE

دوشنبه, 04 تیر 1397 همزمان با هفته مبارزه با مواد مخدر، مركز آموزش علمي كاربردي جهاددانشگاهي اراك با توجه به ضرورت فرهنگ سازي در اين موضوع به اجراي اقدامات فرهنگي متعدد نموده است. مهندس مسعود شهرجردي، سرپرست مركز آموزش علمي كاربردي جهاددانشگاهي اراك در اين رابطه با تاكيد بر لزوم فرهنگ سازي... ادامه مطلب...

مرکز آموزش عالی علمی کاربردی جهاد دانشگاهی اراک

سرپرست مركز آموزش جهاددانشگاهي اراك تاكيد كرد: نقش ايجاد مراكز نوآوري در تحقق اهداف نظام علمي كاربردي

سرپرست مركز آموزش علمي كاربردي جهاددانشگاهي اراك گفت: بحث تغيير رويكرد توسعه آموزش عالي از عرضه گرايي به ماموريت گرايي بر اساس آمايش آموزش عالي در استانها مبتني بر پاسخگويي به نيازهاي استان ها و مناطق بسيار مهم مي باشد.

مهندس مسعود شهرجردي، سرپرست مركز آموزش علمي كاربردي جهاددانشگاهي اراك با اشاره به نقش ايجاد مراكز نوآوري و رشد در تحقق اهداف نظام علمي كاربردي، اظهاركرد: يكي از مهمترين مسائلي كه امروز مسئولان، سياستگذاران و تصميم گيران در نظام آموزش عالي به ويژه در زير نظام علمي كاربردي با آن مواجه اند بحث بحران هويت مراكز، افت كيفيت آموزشي، گسترش بي رويه مراكز آموزش علمي كاربردي و صندلي هاي خالي آنها مي باشد.


وي با بيان اينكه مقام معظم رهبري توصيه بسيار مهمي در فعاليت هاي آموزش عالي داشته اند، افزود: ايشان توسعه غيرهدفمند آموزش عالي را موجب اتلاف بودجه و نيروي انساني دانسته و بايستي نيازهاي اصلي كشور در حوزه هاي مختلف علم و فناوري شناسايي شود تا تعداد دانشگاه ها، دانشجويان و رشته هاي لازم و سطوح اين رشته ها بر اساس اين نيازها مشخص شود.

شهرجردي ادامه داد: وزارت علوم در اين زمينه ماموريت عهده داري تربيت نيروي انساني متعهد، متخصص، پژوهشگر و كارآفرين و ماهر مبتني بر آموزه ها و انديشه هاي ايراني و اسلامي و عدالت محور را برگزيده و به توليد علم و توسعه و ترويج و نهادينه كردن احكام اسلامي، اخلاق حرفه اي گسترش آموزش عالي متناسب با نيازهاي جامعه دانش بنيان در ساختاري كارآمد، نظام مند و اثربخش در سطوح ملي، منطقه اي و فراملي بپردازد كه با اين ماموريت بحث تغيير رويكرد توسعه آموزش عالي از عرضه گرايي به ماموريت گرايي بر اساس آمايش آموزش عالي در استانها مبتني بر پاسخگويي به نيازهاي استان ها و مناطق بسيار مهم مي باشد.

اين مقام مسئول اذعان كرد: بر اين اساس يكي از ساختارهايي كه وزارت علوم جهت تحقق اهداف فوق به آن توجه نموده است مراكز رشد و نوآوري با هدف بستر سازي جهت تجاري كردن دستاوردهاي تحقيقاتي، ايجاد زمينه كارآفريني و حمايت از نوآوري و خلاقيت نيروهاي محقق جوان، كمك به رونق اقتصاد محلي مبتني بر فناوري، ايجاد فضاي لازم گسترش و رشد واحدهاي كوچك و متوسط دانش مدار و فناور فعال در زمينه هاي فناوري، بستر سازي جهت ايجاد فرصت هاي شغلي مناسب جهت جذب كارآفرينان و دانش آموختگان دانشگاهي در زمينه هاي فناوري و توليد و توسعه محصولات و فرآيندهاي فناوري قابل عرضه به بازار مي باشد.

شهرجردي ادامه داد: نظام آموزش علمي كاربردي به عنوان يك زير نظام از 10 زير نظام آموزش عالي فعال در سطح كشور در راستاي توصيه مقام معظم رهبري و تحقق ماموريت وزارت علوم كه اشاره شد و با هدف ايجاد بستر مناسب براي فعاليت همه‌جانبه(صنعتي، نظامي و دانشگاهي) در گسترش اعتلاي دانش و پژوهش علمي-كاربردي كشور، ارتقاي شاخص‌هاي كمي وكيفي آموزش‌هاي كاربردي در جامعه، فراهم‌سازي زيربناي مناسب به‌منظور به‌كارگيري توان دانش‌آموختگان دوره‌هاي نظري در حل مسائل كاربردي و زمينه‌ سازي زيربناي مناسب براي ايجاد انتقال فناوري نوين تشكيل گرديد و در اين راستا مراكز آموزش علمي كاربردي وابسته و يا زير مجموعه موسسات آموزش عالي و دستگاههاي اجرايي، مجري تحقق اهداف دانشگاه جامع علمي كاربردي مي گرديدند.

وي خاطرنشان كرد: مراكز آموزش علمي كاربردي مي توانند با توجه به پتانسيل ها، مزيت ها و منابع موجود منطقه فعاليت به ايجاد اشتغال پايدار و افزايش بهره وري اقتصادي كمك كرده و با حمايت از ايده هاي نو و خلاق، حمايت از فرايندهاي نو در ارائه خدمات ارزش افزوده، كمك به ايجاد و حمايت از ايده هاي خلاقانه دانشجويي، ايجاد فضايي مناسب جهت توليد، عرضه و تقاضاي فناوري و عقد قراردادهاي مربوطه، ايجاد فضاي حمايتي جهت تجاري سازي نوآوري ها، ارائه خدمات مشاوره اي به دانشجويان، اساتيد و كارآفرينان و ايجاد واحدها و تيم هاي نوآور در زمينه تخصصي با توجه به مأموريت گرايي مراكز و با ايجاد خودباوري و روحيه كارآفريني در بين دانشجويان و افراد منطقه مي پردازد.

اين مقام مسئول ادامه داد: مراكز علمي كاربردي استارتاپ ها، مراكز نوآوري، مراكز رشد و شتاب دهنده ها را با هدف حمايت از دانشجويان، اساتيد، مخترعين و صاحبان ايده هاي مبتني بر كارآفريني به منظور تجاري سازي ايده هاي خلاقانه با اولويت ماموريت هاي مراكز، كمك به انتقال تكنولوژي با توجه به شرايط فرهنگي، اجتماعي منطقه، ايجاد خودباوري و روحيه كارآفريني در دانشجويان برگزار مي نمايد.

سرپرست مركز آموزش جهاددانشگاهي در پايان خاطرنشان كرد: مراكز آموزش علمي كاربردي بر مبناي توانمندي هاي استان، بررسي نقاط ضعف و قوت، فرصت و تهديدهاي بخش صنعت، معدن و تجارت، بررسي شهرك هاي صنعتي و نواحي صنعتي استان و همچنين با شناخت كانون هاي هماهنگي دانش و صنعت استان در كنار آموزش مهارتي در زمينه برگزاري استارتاپ ها، ايجاد ساختارهاي مراكز نوآوري، رشد و شتاب دهنده اقدام و با ارايه خدمات مشاوره اي، عمومي، تخصصي، نمايندگي سازمان هاي حمايت كننده مالي به هسته ها و واحدهاي فناور در راستاي سناريوي پيشنهادي جهت تامين منابع مالي مبتني بر بازار، دانشگاه را جهت تحقق اهداف خود ياري نمايند.