جدیدترین اخبار

جدید ترین اخبار مرکز

انتخاب مركز جهاددانشگاهي اراك به عنوان دبيرخانه ششمين درون دانشگاهي جشنواره "حركت" در استان مركزي

IMAGE

دوشنبه, 31 ارديبهشت 1397 براي سومين سال متوالي مركز آموزش علمي كاربردي جهاددانشگاهي اراك به عنوان دبيرخانه ششمين جشنواره درون دانشگاهي "حركت" در استان مركزي انتخاب شد. مهندس مسعود شهرجردي، سرپرست مركز آموزش علمي كاربردي جهاددانشگاهي اراك در اين رابطه با اشاره به اينكه جشنواره ملي حركت ويژه انجمن... ادامه مطلب...

تجليل از انجمن هاي علمي گروه مديريت و صنعت مركز جهاددانشگاهي اراك در آیین اختتامیه جشنواره "حرکت"

IMAGE

شنبه, 29 ارديبهشت 1397   مراسم اختتاميه پنجمين جشنواره درون دانشگاهي «حركت» با حضور جمعي از مسئولان و با تجليل از انجمن هاي علمي گروه مديريت وخدمات اجتماعي و گروه صنعت مركز آموزش علمي كاربردي جهاددانشگاهي اراك 26 ارديبهشت ماه در مركز تربيت مربي و پژوهش هاي فني حرفه اي كرج برگزار شد. بر اساس اين... ادامه مطلب...

به همت دفتر كارآفريني مركز جهاددانشگاهي اراك؛ همايش "كارآفريني در حوزه فناوري اطلاعات و ارتباطات"برگزار شد

IMAGE

شنبه, 29 ارديبهشت 1397 همايش "كارآفريني در حوزه فناوري اطلاعات و ارتباطات" در راستاي هم انديشي پيوند دانشگاه ها با نياز بازار كار و كارآفريني در حوزه فناوري به همت دفتر كارآفريني و ارتباط با جامعه و صنعت مركز آموزش علمي كاربردي جهاددانشگاهي اراك و با همكاري استانداري مركزي برگزار شد. بر اساس اين... ادامه مطلب...

برپايي نمايشگاه كتاب عمومي و تخصصي در مركز آموزش علمي كاربردي جهاددانشگاهي اراك

IMAGE

دوشنبه, 24 ارديبهشت 1397 همزمان با هفته كتاب و كتابخواني، نمايشگاه كتاب عمومي و تخصصي از 23 ارديبهشت ماه جاري در مركز آموزش علمي كاربردي جهاددانشگاهي اراك افتتاح شد. بر اساس اين گزارش؛ در اين نمايشگاه كه به همت كانون فرهنگي هنري مركز آموزش علمي كاربردي جهاددانشگاهي اراك و با همكاري انتشارات... ادامه مطلب...

برگزاري گفتمان دانشجويي "اقتصاد مقاومتي" در مركز جهاددانشگاهي اراك

IMAGE

دوشنبه, 24 ارديبهشت 1397 گفتمان دانشجويي "اقتصاد مقاومتي" 22 ارديبهشت ماه با هدف ارتقاي آگاهي و توانمندي دانشجويان در زمينه‌هاي تحليل، نقد و ارزشيابي مسائل روز كشور در مركز آموزش علمي كاربردي جهاددانشگاهي اراك برگزار شد. بر اساس اين گزارش؛ سيدفرشاد ميرداودي از اساتيد دانشگاهي در اين گفتمان تصريح... ادامه مطلب...

مرکز آموزش عالی علمی کاربردی جهاد دانشگاهی اراک

كرسي آزادانديشي "حمايت از كالاي ايراني" در مركز جهاددانشگاهي اراك

در راستاي فرمايشات مقام معظم رهبري و نامگذاري امسال به نام سال حمايت از توليد داخلي و كالاي ايراني، كرسي آزادانديشي با همين عنوان3 ارديبهشت ماه با حضور جمع كثيري از دانشجويان برگزار شد.

بر اساس اين گزارش؛ وجيه الله پارسايي عضو هيئت علمي جهاددانشگاهي در اين مراسم اظهاركرد: حمايت از كالاي ايراني به عنوان ضرورتي انكارناپذير براي ايجاد اشتغال و رونق توليد، نيازمند باورپذيري و اعتماد مردم به كيفيت كالاهاي توليد داخلي است.


وي تصريح كرد: نكته اساسي كه در موضوع حمايت از كالاي ايراني بيش از هر چيز اهميت دارد اين است كه همه بخش ها به نقشي كه در اين خصوص مي توانند ايفا كنند و مسئوليتي كه دارند، واقف باشند.

عضو هيئت علمي جهاددانشگاهي خاطرنشان كرد: امروز ترويج فرهنگ استفاده از توليدات ملي و كالاهاي ايراني يك امر اجتناب ‌ناپذير است و اولين اقدام از سوي دستگاه‌هاي دولتي و اجرايي بايد ترويج و فرهنگ‌سازي آن باشد.

 سيد فرشاد ميرداودي از اساتيد مركز نيز در ادامه اظهاركرد: در موضوع مهم و راهبردي حمايت از كالاي ايراني، داشتن درك درست و جامع از مفهوم حمايت از كالاي ايراني كمك بسياري به تحقق آن خواهد كرد.

وي تصريح كرد: دولت در راستاي حمايت از كالاي ايراني بايد از واردات بي رويه كالا‌هاي خارجي جلوگيري كند و در اين راستا حمايت بيشتري از توليدكنندگان صورت گيرد.

عليرضا حامدي فرد، كارآفرين برتر استان مركزي نيز در ادامه حمايت از كالاي ايراني را راهبرد اصلي تحقق اقتصاد مقاومتي عنوان كرد و افزود: رونق اشتغال و كارآفريني با حمايت از كالاي ايراني تحقق پيدا مي كند.

وي اذعان كرد: تاكيد بر مصرف كالاي ايراني، صرفا براي مصرف كنندگان نيست؛ چراكه توليد كننده هم بايد با ارائه كيفيت برتر و قيمت پايين ‌تر، اجاره ندهد كه مشتريان به كالاي خارجي تمايل پيدا كنند.