جدیدترین اخبار

جدید ترین اخبار مرکز

بازدید علمی دانشجویان مرکز جهاددانشگاهی اراک از دفتر پیشخوان دولت

IMAGE

پنج شنبه, 24 اسفند 1396 به همت دفتر کارآفرینی و ارتباط با جامعه و صنعت مرکز آموزش علمی کاربردی جهاددانشگاهی اراک، جمعی از دانشجویان این مرکز آموزشی از دفتر پیشخوان دولت بازدید نمودند. بر اساس این گزارش؛ به منظور افزایش سطح آگاهی دانشجویان مرکز آموزش علمی کاربردی جهاددانشگاهی اراک و در راستای... ادامه مطلب...

ثبت نام رايگان فارغ التحصيلان جوياي كار درمركز كاريابي اطلس به همت مركز جهاددانشگاهي اراك

IMAGE

دوشنبه, 21 اسفند 1396 به همت دفتر كارآفريني مركز آموزش علمي كاربردي جهاددانشگاهي اراك و با همكاري مركز كاريابي و مشاوره شغلي اطلس، ثبت نام رايگان از فارغ التحصيلان جوياي كار جهت طرح كارورزي دانش آموختگان دانشگاهي انجام مي شود. بر اساس اين گزارش؛ دانش آموختگاني كه به دنبال استخدام دركارخانجات... ادامه مطلب...

اعزام دانشجويان مركز جهاددانشگاهي اراك به اردوي راهيان نور

IMAGE

یکشنبه, 20 اسفند 1396 سرپرست مركز آموزش علمي كاربردي جهاددانشگاهي اراك از اعزام جمعي از دانشجويان اين مركز آموزشي به اردوي راهيان نور خبر داد. مهندس مسعود شهرجردي با اعلام اين خبر، اظهاركرد: امسال نيز همانند سال‌ هاي گذشته اردوي بزرگ  فرهنگي زيارتي راهيان نور دانشجويي در مناطق عملياتي جنوب... ادامه مطلب...

بيش از هزار اصله نهال در مركز آموزش علمي كاربردي جهاددانشگاهي اراك غرس شد

IMAGE

یکشنبه, 20 اسفند 1396 همزمان با روز درختكاري و هفته منابع طبيعي و روز بزرگداشت شهدا، بيش از 1000 اصله نهال در مركز آموزش علمي كاربردي جهاددانشگاهي اراك غرس شد. بر اساس اين گزارش؛ مراسم كاشت درخت با هدف اشاعه فرهنگ درختكاري و ترويج فرهنگ حفظ  و نگهداري درختان و توجه بيشتر به توسعه فضاي سبز در اين مركز... ادامه مطلب...

برگزاري جشن دانش آموختگي دانشجويان مركز آموزش جهاددانشگاهي اراك

IMAGE

یکشنبه, 20 اسفند 1396 در آستانه سالروز ولادت حضرت فاطمه(س) و ميلاد حضرت امام خميني(ره)، مراسم جشن دانش آموختگي دانشجويان مركز آموزش عالي علمي كاربردي جهاددانشگاهي اراك به همت امور فرهنگي دانشجويي اين مركز آموزشي، 17 اسفندماه در  برگزار شد. شايان ذكر است؛ قرائت سوگند نامه توسط دانشجويان مركز آموزش... ادامه مطلب...

مرکز آموزش عالی علمی کاربردی جهاد دانشگاهی اراک

عضو هیئت علمی جهاد دانشگاهی استان مرکزی تاکید کرد: الگوسازی رفتارهای خلاق برای کودکان

عضو هیئت علمی جهاد دانشگاهی استان مرکزی اظهارکرد: ایجاد فرصت‌ برای انجام امور پیش بینی نشده از جمله راه‌های پرورش خلاقیت کودکان است، بها دادن به سوالات عجیب و غیرمعمول کودکان، بها دادن به رفتارهای عجیب، الگو سازی رفتارهای خلاق برای کودکان، کمک به شکوفایی قدرت تخیل و... از جمله فنون بروز خلاقیت است.

فاطمه غنی پور، عضو هیئت علمی جهاد دانشگاهی استان مرکزی، در کارگاه آموزشی «کودک، کارآفرینی، خلاقیت و نوآوری» که یکشنبه، ۱۹ آذرماه به همت دفتر کارآفرینی مرکز آموزش علمی کاربردی جهاددانشگاهی اراک برگزار شد، گفت: خلاقیت یکی از مباحث کلیدی دوران کودکی است کودک از آغاز زندگی در اوج خلاقیت است که تربیت غلط مانع شکوفایی این خلاقیت می‌شود.


وی با شاره به اینکه رابطه مستقیمی بین قدرت تفکر و خلاقیت وجود دارد، گفت: نباید از خراب‌کاری کودک همچون خط خطی کردن کتاب و... تعجب و با آن برخورد کرد زیرا این رفتارها نشان دهنده میزان خلاقیت کودک است و برخورد با آن، خلاقیت کودک را سرکوب می‌کند.


مدیر گروه مدیریت و خدمات اجتماعی مرکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی اراک تاکید کرد: در راستای پرورش هر چه بهتر خلاقیت، باید به فکرهای زودگذر کودک اهمیت دهیم با این کار کودک مهارت حل مساله را فرا می‌گیرد. در جامعه امروزی همه به رفع مشکلات فکر می‌کنند اما عده‌ کمی به راه حل می‌رسند این امر بستگی به خلاقیت افراد دارد.


عضو هیئت علمی جهاد دانشگاهی استان تصریح کرد: کنجکاوی، قدرت ابراز وجود، پشتکار بالا، استقلال در تصمیم گیری، به عرصه ظهور رساندن ایده‌های نو از مشخصات افراد خلاق است البته نه به این معنا که اگر کودک این علایم را نداشت خلاق نیست بلکه باید زمینه‌ لازم را برای بروز این خصوصیات فراهم کرد یکی از این زمینه‌ها بازی است.


غنی ‌پور گفت: تلفیق بازی و کار، هوش، حل مسئله، جنسیت و سن از جمله عوامل مرتبط با خلاقیت است، همچنین توجه بیش از حد به کودک، اهدای پاداش بی‌اندازه و محدود کردن انتخاب از جمله عوامل از بین برنده خلاقیت است.
وی در ادامه تاکید کرد: دیکتاتوری احساسی و جمود روان‌شناختی، مطابقت و مقایسه با دیگران، ایمان بیش از حد به منطق و رها نکردن ذهن، ترس از اشتباه و ناکامی و ترس از آینده، موانع حسی و فرهنگی خلاقیت است. می‌توان با قرار دادن کودک در معرض موضوعات و ایده‌های مهیج و فرضیه‌های علمی، خلاقیت را در آنها به طرز قابل توجهی افزایش داد.


عضو هیئت علمی جهاد دانشگاهی استان مرکزی در ادامه گفت: نباید کودک را دست کم گرفت زیرا روانشناسان قابلی هستند و با الگوگیری از اطرافیان به ایفای نقش می‌پردازند. بدترین وضعیت برای کودک زندگی بدون تفکر و خلاقیت است.


مدیر گروه مدیریت و خدمات اجتماعی مرکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی اراک در پایان گفت: ایجاد فرصت‌ برای انجام امور پیش بینی نشده از جمله راه‌های پرورش خلاقیت کودکان است، بها دادن به سوالات عجیب و غیرمعمول کودکان، بها دادن به رفتارهای عجیب، الگو سازی رفتارهای خلاق برای کودکان، کمک به شکوفایی قدرت تخیل و... از جمله فنون بروز خلاقیت است.

شایان ذکر است؛ برگزاری کارگاه آموزشی "کودک، کارآفرینی، خلاقیت و نوآوری" در راستای برش استانی برنامه جامع حمایت از حقوق کودک و نوجوان به همت جهاددانشگاهی استان مرکزی برگزار شد

پایگاه اطلاعات علمی جهاد دانشگاهی

خبر خوان - سايت مرکزی جهاد دانشگاهی

جهاد دانشگاهی | اخبار پژوهش و فناوری

جهاد دانشگاهی