جدیدترین اخبار

جدید ترین اخبار مرکز

انتخاب مركز جهاددانشگاهي اراك به عنوان دبيرخانه ششمين درون دانشگاهي جشنواره "حركت" در استان مركزي

IMAGE

دوشنبه, 31 ارديبهشت 1397 براي سومين سال متوالي مركز آموزش علمي كاربردي جهاددانشگاهي اراك به عنوان دبيرخانه ششمين جشنواره درون دانشگاهي "حركت" در استان مركزي انتخاب شد. مهندس مسعود شهرجردي، سرپرست مركز آموزش علمي كاربردي جهاددانشگاهي اراك در اين رابطه با اشاره به اينكه جشنواره ملي حركت ويژه انجمن... ادامه مطلب...

تجليل از انجمن هاي علمي گروه مديريت و صنعت مركز جهاددانشگاهي اراك در آیین اختتامیه جشنواره "حرکت"

IMAGE

شنبه, 29 ارديبهشت 1397   مراسم اختتاميه پنجمين جشنواره درون دانشگاهي «حركت» با حضور جمعي از مسئولان و با تجليل از انجمن هاي علمي گروه مديريت وخدمات اجتماعي و گروه صنعت مركز آموزش علمي كاربردي جهاددانشگاهي اراك 26 ارديبهشت ماه در مركز تربيت مربي و پژوهش هاي فني حرفه اي كرج برگزار شد. بر اساس اين... ادامه مطلب...

به همت دفتر كارآفريني مركز جهاددانشگاهي اراك؛ همايش "كارآفريني در حوزه فناوري اطلاعات و ارتباطات"برگزار شد

IMAGE

شنبه, 29 ارديبهشت 1397 همايش "كارآفريني در حوزه فناوري اطلاعات و ارتباطات" در راستاي هم انديشي پيوند دانشگاه ها با نياز بازار كار و كارآفريني در حوزه فناوري به همت دفتر كارآفريني و ارتباط با جامعه و صنعت مركز آموزش علمي كاربردي جهاددانشگاهي اراك و با همكاري استانداري مركزي برگزار شد. بر اساس اين... ادامه مطلب...

برپايي نمايشگاه كتاب عمومي و تخصصي در مركز آموزش علمي كاربردي جهاددانشگاهي اراك

IMAGE

دوشنبه, 24 ارديبهشت 1397 همزمان با هفته كتاب و كتابخواني، نمايشگاه كتاب عمومي و تخصصي از 23 ارديبهشت ماه جاري در مركز آموزش علمي كاربردي جهاددانشگاهي اراك افتتاح شد. بر اساس اين گزارش؛ در اين نمايشگاه كه به همت كانون فرهنگي هنري مركز آموزش علمي كاربردي جهاددانشگاهي اراك و با همكاري انتشارات... ادامه مطلب...

برگزاري گفتمان دانشجويي "اقتصاد مقاومتي" در مركز جهاددانشگاهي اراك

IMAGE

دوشنبه, 24 ارديبهشت 1397 گفتمان دانشجويي "اقتصاد مقاومتي" 22 ارديبهشت ماه با هدف ارتقاي آگاهي و توانمندي دانشجويان در زمينه‌هاي تحليل، نقد و ارزشيابي مسائل روز كشور در مركز آموزش علمي كاربردي جهاددانشگاهي اراك برگزار شد. بر اساس اين گزارش؛ سيدفرشاد ميرداودي از اساتيد دانشگاهي در اين گفتمان تصريح... ادامه مطلب...

مرکز آموزش عالی علمی کاربردی جهاد دانشگاهی اراک

عضو هیئت علمی جهاد دانشگاهی استان مرکزی تاکید کرد: الگوسازی رفتارهای خلاق برای کودکان

عضو هیئت علمی جهاد دانشگاهی استان مرکزی اظهارکرد: ایجاد فرصت‌ برای انجام امور پیش بینی نشده از جمله راه‌های پرورش خلاقیت کودکان است، بها دادن به سوالات عجیب و غیرمعمول کودکان، بها دادن به رفتارهای عجیب، الگو سازی رفتارهای خلاق برای کودکان، کمک به شکوفایی قدرت تخیل و... از جمله فنون بروز خلاقیت است.

فاطمه غنی پور، عضو هیئت علمی جهاد دانشگاهی استان مرکزی، در کارگاه آموزشی «کودک، کارآفرینی، خلاقیت و نوآوری» که یکشنبه، ۱۹ آذرماه به همت دفتر کارآفرینی مرکز آموزش علمی کاربردی جهاددانشگاهی اراک برگزار شد، گفت: خلاقیت یکی از مباحث کلیدی دوران کودکی است کودک از آغاز زندگی در اوج خلاقیت است که تربیت غلط مانع شکوفایی این خلاقیت می‌شود.


وی با شاره به اینکه رابطه مستقیمی بین قدرت تفکر و خلاقیت وجود دارد، گفت: نباید از خراب‌کاری کودک همچون خط خطی کردن کتاب و... تعجب و با آن برخورد کرد زیرا این رفتارها نشان دهنده میزان خلاقیت کودک است و برخورد با آن، خلاقیت کودک را سرکوب می‌کند.


مدیر گروه مدیریت و خدمات اجتماعی مرکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی اراک تاکید کرد: در راستای پرورش هر چه بهتر خلاقیت، باید به فکرهای زودگذر کودک اهمیت دهیم با این کار کودک مهارت حل مساله را فرا می‌گیرد. در جامعه امروزی همه به رفع مشکلات فکر می‌کنند اما عده‌ کمی به راه حل می‌رسند این امر بستگی به خلاقیت افراد دارد.


عضو هیئت علمی جهاد دانشگاهی استان تصریح کرد: کنجکاوی، قدرت ابراز وجود، پشتکار بالا، استقلال در تصمیم گیری، به عرصه ظهور رساندن ایده‌های نو از مشخصات افراد خلاق است البته نه به این معنا که اگر کودک این علایم را نداشت خلاق نیست بلکه باید زمینه‌ لازم را برای بروز این خصوصیات فراهم کرد یکی از این زمینه‌ها بازی است.


غنی ‌پور گفت: تلفیق بازی و کار، هوش، حل مسئله، جنسیت و سن از جمله عوامل مرتبط با خلاقیت است، همچنین توجه بیش از حد به کودک، اهدای پاداش بی‌اندازه و محدود کردن انتخاب از جمله عوامل از بین برنده خلاقیت است.
وی در ادامه تاکید کرد: دیکتاتوری احساسی و جمود روان‌شناختی، مطابقت و مقایسه با دیگران، ایمان بیش از حد به منطق و رها نکردن ذهن، ترس از اشتباه و ناکامی و ترس از آینده، موانع حسی و فرهنگی خلاقیت است. می‌توان با قرار دادن کودک در معرض موضوعات و ایده‌های مهیج و فرضیه‌های علمی، خلاقیت را در آنها به طرز قابل توجهی افزایش داد.


عضو هیئت علمی جهاد دانشگاهی استان مرکزی در ادامه گفت: نباید کودک را دست کم گرفت زیرا روانشناسان قابلی هستند و با الگوگیری از اطرافیان به ایفای نقش می‌پردازند. بدترین وضعیت برای کودک زندگی بدون تفکر و خلاقیت است.


مدیر گروه مدیریت و خدمات اجتماعی مرکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی اراک در پایان گفت: ایجاد فرصت‌ برای انجام امور پیش بینی نشده از جمله راه‌های پرورش خلاقیت کودکان است، بها دادن به سوالات عجیب و غیرمعمول کودکان، بها دادن به رفتارهای عجیب، الگو سازی رفتارهای خلاق برای کودکان، کمک به شکوفایی قدرت تخیل و... از جمله فنون بروز خلاقیت است.

شایان ذکر است؛ برگزاری کارگاه آموزشی "کودک، کارآفرینی، خلاقیت و نوآوری" در راستای برش استانی برنامه جامع حمایت از حقوق کودک و نوجوان به همت جهاددانشگاهی استان مرکزی برگزار شد