جدیدترین اخبار

جدید ترین اخبار مرکز

كارگاه آموزشي" آموزش هاي پيش از ازدواج" در مركز جهاددانشگاهي اراك

IMAGE

چهارشنبه, 22 آذر 1396 با توجه به تاكيد شوراي عالي انقلاب فرهنگي مبني بر ترويج و تشويق جوانان به ازدواج، كارگاه آموزشي آموزش هاي پيش از ازدواج، 21 آذرماه به همت امور فرهنگي دانشجويي مركز آموزش علمي كاربردي جهاددانشگاهي اراك برگزار شد. بر اساس اين گزارش؛ كارگاه آموزشي پيش از ازدواج ويژه دانشجويان... ادامه مطلب...

به همت مرکز جهاددانشگاهی اراک؛ همایش علمی "حقوق کودک در آیینه قانون" برگزار شد

IMAGE

دوشنبه, 20 آذر 1396 همایش علمی "حقوق کودک در آیینه قانون" به همت دفتر کارآفرینی و ارتباط با جامعه و صنعت مرکز آموزش علمی کاربردی جهاد دانشگاهی اراک و گروه مدیریت و خدمات اجتماعی مرکز ، ۱۹ آذرماه در سالن آمفی تئاتر جهاددانشگاهی استان مرکزی برگزار شد. رضوان محمدی، مدرس دانشگاه در این همایش علمی با... ادامه مطلب...

عضو هیئت علمی جهاد دانشگاهی استان مرکزی تاکید کرد: الگوسازی رفتارهای خلاق برای کودکان

IMAGE

دوشنبه, 20 آذر 1396 عضو هیئت علمی جهاد دانشگاهی استان مرکزی اظهارکرد: ایجاد فرصت‌ برای انجام امور پیش بینی نشده از جمله راه‌های پرورش خلاقیت کودکان است، بها دادن به سوالات عجیب و غیرمعمول کودکان، بها دادن به رفتارهای عجیب، الگو سازی رفتارهای خلاق برای کودکان، کمک به شکوفایی قدرت تخیل و... از... ادامه مطلب...

انتخاب مدرس مرکز جهاددانشگاهی اراک به عنوان داور دهمين جشنواره ملي حركت

IMAGE

یکشنبه, 19 آذر 1396 عضو هيئت علمي جهاددانشگاهي استان مركزي از سوي وزارت علوم، تحقيقات و فناوري به عنوان داور دهمين جشنواره ملي حركت انتخاب شد. بر اساس اين گزارش؛ فاطمه غني پور، عضو هيئت علمي جهاددانشگاهي، مديرگروه مديريت و خدمات اجتماعي و مدرس مركز آموزش علمي كاربردي جهاددانشگاهي اراك، داوري... ادامه مطلب...

تجلیل از مرکز جهاددانشگاهی اراک به عنوان دبیرخانه و برگزارکننده مرحله استانی جشنواره درون دانشگاهی حرکت

IMAGE

یکشنبه, 19 آذر 1396 مراسم تقدیر از مرکز آموزش علمی کاربردی جهاددانشگاهی اراک به عنوان دبیرخانه دائمی و برگزارکننده مرحله استانی پنجمین دوره جشنواره حرکت در استان مرکزی، 14 آذرماه در سالن ستارگان اراک برگزار شد. بر اساس این گزارش؛ در مراسم گرامیداشت روز دانشجو، با اهدای لوح تقدیر و هدیه از مرکز... ادامه مطلب...

مرکز آموزش عالی علمی کاربردی جهاد دانشگاهی اراک

سرپرست مركز علمي كاربردي جهاددانشگاهي اراك تاكيد كرد: تربیت دانشجوی کارآفرین؛ مهمترين رسالت دانشگاه علمي كاربردي

مهندس شهرجردي با بيان اينكه تربيت دانشجوي كارآفرين مهمترين و اصلي‌ترين رسالت دانشگاه‌ها در اين برهه است، خاطرنشان كرد: دانشگاه ها بايد به دانشجويان سمت و سو بدهند و نيازهاي جامعه را اعلام كنند تا دانشجويان راحت ‌تر بتوانند در رشته هايي كه جامعه نياز دارد، ادامه تحصيل دهند.

مهندس مسعود شهرجردي، سرپرست مركز آموزش علمي كاربردي جهاددانشگاهي اراك با اشاره به شعار مقام معظم رهبري در سال جاري مبني بر اقتصاد مقاومتي، توليد و اشتغال، اظهاركرد: يكي از تاكيدات دين مبين اسلام بر تلاش و فعاليت در جهت كسب روزي حلال است.

وي دستيابي به شغل مناسب را از دغدغه هاي اصلي دانشجويان پس از فارغ التحصيلي عنوان كرد و افزود: با توجه به وجود فضاي كافي در زمينه كسب و كارهاي نوپا و اينترنتي، توليد محتوا و محصول مي تواند موجب كارآفريني و ايجاد اشتغال در بين دانشجويان گردد.

شهرجردي مهمترين عامل مؤثردر حركت كارآفريني ازقوه به فعل، بروز روحيه كارآفريني درافراد از طريق آموزش بيان كرد و گفت: دانشجويان بايد ايده هاي كارآفرين داشته باشند و نحوه حل مسئله در صنعت را بدانند؛ لذا لازم است ارتباط صنعت و دانشگاه نزديك‌ تر شود.

وي با بيان اينكه تربيت دانشجوي كارآفرين مهمترين و اصلي‌ترين رسالت دانشگاه‌ها در اين برهه است، خاطرنشان كرد: دانشگاه ها بايد به دانشجويان سمت و سو بدهند و نيازهاي جامعه را اعلام كنند تا دانشجويان راحت ‌تر بتوانند در رشته هايي كه جامعه نياز دارد، ادامه تحصيل دهند، لذا اگر نيازسنجي در اين زمينه صورت پذيرد و دانشجويان متناسب با نياز در رشته هاي مختلف دانشجو جذب شود مشكل بيكاري جوانان حل و هر كس در تخصص خود مي تواند مشغول به كار شود.

سرپرست مركز علمي كاربردي جهاددانشگاهي اراك ادامه داد: در اكثر كشورهاي دنيا مهارت آموزي و دوره هاي كارآموزي بسيار مورد توجه قرارگرفته و بخشي از نيروي مورد نياز بازار كار از طريق تربيت و تامين مي شود؛ ليكن در كشور ما هنوز آنچنان كه بايد و شايد دوره هاي آموزش عملي و كارآموزي جدي گرفته نمي شود كه تحقق اين امر يكي از رسالت هاي اصلي دانشگاه علمي كاربردي است.

وي افزود: با توجه به تاكيدات رهبر معظم انقلاب در خصوص شعار اقتصاد مقاومتي، توليد و اشتغال، دوره هاي كارآموزي و مهارت آموزي مي تواند ضمن ايجاد زمينه اشتغال زايي، كمك بسزايي به حل مشكل بيكاري در جامعه و موجب افزايش ميزان توليد مي گردد.

اين مقام مسئول در پايان با اشاره به اينكه مهارت آموزي بايد بر اساس برنامه ريزي كامل و جامع و با نگاه دقيق به بازار كار صورت پذيرد، اذعان كرد: ارتقاء سطح بهره وري و افزايش كيفيت محصول وابسته به نيروي انساني ماهر و كارآمد مي باشد تا از اين طريق جامعه روند رو به رشدي را بپيمايد.

پایگاه اطلاعات علمی جهاد دانشگاهی

خبر خوان - سايت مرکزی جهاد دانشگاهی

جهاد دانشگاهی | اخبار پژوهش و فناوری

جهاد دانشگاهی