جدیدترین اخبار

جدید ترین اخبار مرکز

بازدید علمی دانشجویان مرکز جهاددانشگاهی اراک از دفتر پیشخوان دولت

IMAGE

پنج شنبه, 24 اسفند 1396 به همت دفتر کارآفرینی و ارتباط با جامعه و صنعت مرکز آموزش علمی کاربردی جهاددانشگاهی اراک، جمعی از دانشجویان این مرکز آموزشی از دفتر پیشخوان دولت بازدید نمودند. بر اساس این گزارش؛ به منظور افزایش سطح آگاهی دانشجویان مرکز آموزش علمی کاربردی جهاددانشگاهی اراک و در راستای... ادامه مطلب...

ثبت نام رايگان فارغ التحصيلان جوياي كار درمركز كاريابي اطلس به همت مركز جهاددانشگاهي اراك

IMAGE

دوشنبه, 21 اسفند 1396 به همت دفتر كارآفريني مركز آموزش علمي كاربردي جهاددانشگاهي اراك و با همكاري مركز كاريابي و مشاوره شغلي اطلس، ثبت نام رايگان از فارغ التحصيلان جوياي كار جهت طرح كارورزي دانش آموختگان دانشگاهي انجام مي شود. بر اساس اين گزارش؛ دانش آموختگاني كه به دنبال استخدام دركارخانجات... ادامه مطلب...

اعزام دانشجويان مركز جهاددانشگاهي اراك به اردوي راهيان نور

IMAGE

یکشنبه, 20 اسفند 1396 سرپرست مركز آموزش علمي كاربردي جهاددانشگاهي اراك از اعزام جمعي از دانشجويان اين مركز آموزشي به اردوي راهيان نور خبر داد. مهندس مسعود شهرجردي با اعلام اين خبر، اظهاركرد: امسال نيز همانند سال‌ هاي گذشته اردوي بزرگ  فرهنگي زيارتي راهيان نور دانشجويي در مناطق عملياتي جنوب... ادامه مطلب...

بيش از هزار اصله نهال در مركز آموزش علمي كاربردي جهاددانشگاهي اراك غرس شد

IMAGE

یکشنبه, 20 اسفند 1396 همزمان با روز درختكاري و هفته منابع طبيعي و روز بزرگداشت شهدا، بيش از 1000 اصله نهال در مركز آموزش علمي كاربردي جهاددانشگاهي اراك غرس شد. بر اساس اين گزارش؛ مراسم كاشت درخت با هدف اشاعه فرهنگ درختكاري و ترويج فرهنگ حفظ  و نگهداري درختان و توجه بيشتر به توسعه فضاي سبز در اين مركز... ادامه مطلب...

برگزاري جشن دانش آموختگي دانشجويان مركز آموزش جهاددانشگاهي اراك

IMAGE

یکشنبه, 20 اسفند 1396 در آستانه سالروز ولادت حضرت فاطمه(س) و ميلاد حضرت امام خميني(ره)، مراسم جشن دانش آموختگي دانشجويان مركز آموزش عالي علمي كاربردي جهاددانشگاهي اراك به همت امور فرهنگي دانشجويي اين مركز آموزشي، 17 اسفندماه در  برگزار شد. شايان ذكر است؛ قرائت سوگند نامه توسط دانشجويان مركز آموزش... ادامه مطلب...

مرکز آموزش عالی علمی کاربردی جهاد دانشگاهی اراک

سرپرست مركز علمي كاربردي جهاددانشگاهي اراك تاكيد كرد: تربیت دانشجوی کارآفرین؛ مهمترين رسالت دانشگاه علمي كاربردي

مهندس شهرجردي با بيان اينكه تربيت دانشجوي كارآفرين مهمترين و اصلي‌ترين رسالت دانشگاه‌ها در اين برهه است، خاطرنشان كرد: دانشگاه ها بايد به دانشجويان سمت و سو بدهند و نيازهاي جامعه را اعلام كنند تا دانشجويان راحت ‌تر بتوانند در رشته هايي كه جامعه نياز دارد، ادامه تحصيل دهند.

مهندس مسعود شهرجردي، سرپرست مركز آموزش علمي كاربردي جهاددانشگاهي اراك با اشاره به شعار مقام معظم رهبري در سال جاري مبني بر اقتصاد مقاومتي، توليد و اشتغال، اظهاركرد: يكي از تاكيدات دين مبين اسلام بر تلاش و فعاليت در جهت كسب روزي حلال است.

وي دستيابي به شغل مناسب را از دغدغه هاي اصلي دانشجويان پس از فارغ التحصيلي عنوان كرد و افزود: با توجه به وجود فضاي كافي در زمينه كسب و كارهاي نوپا و اينترنتي، توليد محتوا و محصول مي تواند موجب كارآفريني و ايجاد اشتغال در بين دانشجويان گردد.

شهرجردي مهمترين عامل مؤثردر حركت كارآفريني ازقوه به فعل، بروز روحيه كارآفريني درافراد از طريق آموزش بيان كرد و گفت: دانشجويان بايد ايده هاي كارآفرين داشته باشند و نحوه حل مسئله در صنعت را بدانند؛ لذا لازم است ارتباط صنعت و دانشگاه نزديك‌ تر شود.

وي با بيان اينكه تربيت دانشجوي كارآفرين مهمترين و اصلي‌ترين رسالت دانشگاه‌ها در اين برهه است، خاطرنشان كرد: دانشگاه ها بايد به دانشجويان سمت و سو بدهند و نيازهاي جامعه را اعلام كنند تا دانشجويان راحت ‌تر بتوانند در رشته هايي كه جامعه نياز دارد، ادامه تحصيل دهند، لذا اگر نيازسنجي در اين زمينه صورت پذيرد و دانشجويان متناسب با نياز در رشته هاي مختلف دانشجو جذب شود مشكل بيكاري جوانان حل و هر كس در تخصص خود مي تواند مشغول به كار شود.

سرپرست مركز علمي كاربردي جهاددانشگاهي اراك ادامه داد: در اكثر كشورهاي دنيا مهارت آموزي و دوره هاي كارآموزي بسيار مورد توجه قرارگرفته و بخشي از نيروي مورد نياز بازار كار از طريق تربيت و تامين مي شود؛ ليكن در كشور ما هنوز آنچنان كه بايد و شايد دوره هاي آموزش عملي و كارآموزي جدي گرفته نمي شود كه تحقق اين امر يكي از رسالت هاي اصلي دانشگاه علمي كاربردي است.

وي افزود: با توجه به تاكيدات رهبر معظم انقلاب در خصوص شعار اقتصاد مقاومتي، توليد و اشتغال، دوره هاي كارآموزي و مهارت آموزي مي تواند ضمن ايجاد زمينه اشتغال زايي، كمك بسزايي به حل مشكل بيكاري در جامعه و موجب افزايش ميزان توليد مي گردد.

اين مقام مسئول در پايان با اشاره به اينكه مهارت آموزي بايد بر اساس برنامه ريزي كامل و جامع و با نگاه دقيق به بازار كار صورت پذيرد، اذعان كرد: ارتقاء سطح بهره وري و افزايش كيفيت محصول وابسته به نيروي انساني ماهر و كارآمد مي باشد تا از اين طريق جامعه روند رو به رشدي را بپيمايد.

پایگاه اطلاعات علمی جهاد دانشگاهی

خبر خوان - سايت مرکزی جهاد دانشگاهی

جهاد دانشگاهی | اخبار پژوهش و فناوری

جهاد دانشگاهی