جدیدترین اخبار

جدید ترین اخبار مرکز

کسب رتبه برتر مسابقات قرآن اوقاف استان مرکزی توسط جهادگر جهاددانشگاهی استان مرکزی

IMAGE

چهارشنبه, 20 تیر 1397  جهادگر جهاد دانشگاهی استان مرکزی در مسابقات استانی قرآن کریم اوقاف به مقام دوم دست یافت. بر اساس این گزارش؛ رقابت ۲۵۴ منتخب استان مرکزی در مرحله استانی چهل و یکمین دوره مسابقات قرآن کریم اوقاف با تلاوت علیرضا احمدی قاری بین المللی در رشته‌های حفظ ۵ جزء، ۱۰ جزء، ۲۰ جزء، کل،... ادامه مطلب...

برگزاری پنجمين آزمون استخدامي دستگاه های اجرايي در مرکزعلمی کاربردی جهاد دانشگاهی اراک

شنبه, 16 تیر 1397 همزمان با سراسر کشور، پنجمين آزمون استخدامي متمرکز دستگاه های اجرايي در مرکز آموزش علمی کاربردی جهاد دانشگاهی اراک برگزار شد. مهندس مسعود شهرجردی، سرپرست مرکز علمی کاربردی اراک با اعلام این خبر، افزود: اين آزمون براي جذب افراد واجد شرايط در 9 دستگاه اجرايي شامل وزارت آموزش و... ادامه مطلب...

بازديد سرپرست و مسئولان دفاتر كارآفريني و نوآوري مركز جهاددانشگاهي اراك از پارك علم و فناوري استان

IMAGE

چهارشنبه, 06 تیر 1397 سرپرست و مسئولان دفاتر كارآفريني و نوآوري مركز آموزش علمي كاربردي جهاددانشگاهي اراك 5 تيرماه از پارك علم و فناوري استان بازديد و در جلسه اي كه به منظور تبادل نظر و بحث پيرامون پارك و مراكز علمي كاربردي برگزار شد، شركت کردنند. بر اساس اين گزارش؛ دكتر رفيعي رئيس پارك علم و... ادامه مطلب...

اعلام فراخوان بيست و هفتمين اجلاس سراسري نماز با عنوان "شيوه ها و مهارت هاي دعوت به نماز "

IMAGE

سه شنبه, 05 تیر 1397 ستاد اقامه نماز كشور فراخوان بيست و هفتمين اجلاس سراسري نماز را با عنوان «شيوه‌ها و مهارت‌هاي دعوت به نماز» منتشر كرد. بر اساس اين گزارش؛ موضوعات اين دوره از فراخوان اجلاسيه شامل شيوه‌هاي انس كودكان با نماز در مهدهاي كودك، مهارت‌هاي دعوت به نماز در مدارس و دانشگاه‌ها،... ادامه مطلب...

اجراي اقدامات فرهنگي همزمان با هفته مبارزه با مواد مخدر در مركز جهاددانشگاهي اراك

IMAGE

دوشنبه, 04 تیر 1397 همزمان با هفته مبارزه با مواد مخدر، مركز آموزش علمي كاربردي جهاددانشگاهي اراك با توجه به ضرورت فرهنگ سازي در اين موضوع به اجراي اقدامات فرهنگي متعدد نموده است. مهندس مسعود شهرجردي، سرپرست مركز آموزش علمي كاربردي جهاددانشگاهي اراك در اين رابطه با تاكيد بر لزوم فرهنگ سازي... ادامه مطلب...

مرکز آموزش عالی علمی کاربردی جهاد دانشگاهی اراک

سرپرست مركز علمي كاربردي جهاددانشگاهي اراك تاكيد كرد: تربیت دانشجوی کارآفرین؛ مهمترين رسالت دانشگاه علمي كاربردي

مهندس شهرجردي با بيان اينكه تربيت دانشجوي كارآفرين مهمترين و اصلي‌ترين رسالت دانشگاه‌ها در اين برهه است، خاطرنشان كرد: دانشگاه ها بايد به دانشجويان سمت و سو بدهند و نيازهاي جامعه را اعلام كنند تا دانشجويان راحت ‌تر بتوانند در رشته هايي كه جامعه نياز دارد، ادامه تحصيل دهند.

مهندس مسعود شهرجردي، سرپرست مركز آموزش علمي كاربردي جهاددانشگاهي اراك با اشاره به شعار مقام معظم رهبري در سال جاري مبني بر اقتصاد مقاومتي، توليد و اشتغال، اظهاركرد: يكي از تاكيدات دين مبين اسلام بر تلاش و فعاليت در جهت كسب روزي حلال است.

وي دستيابي به شغل مناسب را از دغدغه هاي اصلي دانشجويان پس از فارغ التحصيلي عنوان كرد و افزود: با توجه به وجود فضاي كافي در زمينه كسب و كارهاي نوپا و اينترنتي، توليد محتوا و محصول مي تواند موجب كارآفريني و ايجاد اشتغال در بين دانشجويان گردد.

شهرجردي مهمترين عامل مؤثردر حركت كارآفريني ازقوه به فعل، بروز روحيه كارآفريني درافراد از طريق آموزش بيان كرد و گفت: دانشجويان بايد ايده هاي كارآفرين داشته باشند و نحوه حل مسئله در صنعت را بدانند؛ لذا لازم است ارتباط صنعت و دانشگاه نزديك‌ تر شود.

وي با بيان اينكه تربيت دانشجوي كارآفرين مهمترين و اصلي‌ترين رسالت دانشگاه‌ها در اين برهه است، خاطرنشان كرد: دانشگاه ها بايد به دانشجويان سمت و سو بدهند و نيازهاي جامعه را اعلام كنند تا دانشجويان راحت ‌تر بتوانند در رشته هايي كه جامعه نياز دارد، ادامه تحصيل دهند، لذا اگر نيازسنجي در اين زمينه صورت پذيرد و دانشجويان متناسب با نياز در رشته هاي مختلف دانشجو جذب شود مشكل بيكاري جوانان حل و هر كس در تخصص خود مي تواند مشغول به كار شود.

سرپرست مركز علمي كاربردي جهاددانشگاهي اراك ادامه داد: در اكثر كشورهاي دنيا مهارت آموزي و دوره هاي كارآموزي بسيار مورد توجه قرارگرفته و بخشي از نيروي مورد نياز بازار كار از طريق تربيت و تامين مي شود؛ ليكن در كشور ما هنوز آنچنان كه بايد و شايد دوره هاي آموزش عملي و كارآموزي جدي گرفته نمي شود كه تحقق اين امر يكي از رسالت هاي اصلي دانشگاه علمي كاربردي است.

وي افزود: با توجه به تاكيدات رهبر معظم انقلاب در خصوص شعار اقتصاد مقاومتي، توليد و اشتغال، دوره هاي كارآموزي و مهارت آموزي مي تواند ضمن ايجاد زمينه اشتغال زايي، كمك بسزايي به حل مشكل بيكاري در جامعه و موجب افزايش ميزان توليد مي گردد.

اين مقام مسئول در پايان با اشاره به اينكه مهارت آموزي بايد بر اساس برنامه ريزي كامل و جامع و با نگاه دقيق به بازار كار صورت پذيرد، اذعان كرد: ارتقاء سطح بهره وري و افزايش كيفيت محصول وابسته به نيروي انساني ماهر و كارآمد مي باشد تا از اين طريق جامعه روند رو به رشدي را بپيمايد.