جدیدترین اخبار

جدید ترین اخبار مرکز

انتخاب مركز جهاددانشگاهي اراك به عنوان دبيرخانه ششمين درون دانشگاهي جشنواره "حركت" در استان مركزي

IMAGE

دوشنبه, 31 ارديبهشت 1397 براي سومين سال متوالي مركز آموزش علمي كاربردي جهاددانشگاهي اراك به عنوان دبيرخانه ششمين جشنواره درون دانشگاهي "حركت" در استان مركزي انتخاب شد. مهندس مسعود شهرجردي، سرپرست مركز آموزش علمي كاربردي جهاددانشگاهي اراك در اين رابطه با اشاره به اينكه جشنواره ملي حركت ويژه انجمن... ادامه مطلب...

تجليل از انجمن هاي علمي گروه مديريت و صنعت مركز جهاددانشگاهي اراك در آیین اختتامیه جشنواره "حرکت"

IMAGE

شنبه, 29 ارديبهشت 1397   مراسم اختتاميه پنجمين جشنواره درون دانشگاهي «حركت» با حضور جمعي از مسئولان و با تجليل از انجمن هاي علمي گروه مديريت وخدمات اجتماعي و گروه صنعت مركز آموزش علمي كاربردي جهاددانشگاهي اراك 26 ارديبهشت ماه در مركز تربيت مربي و پژوهش هاي فني حرفه اي كرج برگزار شد. بر اساس اين... ادامه مطلب...

به همت دفتر كارآفريني مركز جهاددانشگاهي اراك؛ همايش "كارآفريني در حوزه فناوري اطلاعات و ارتباطات"برگزار شد

IMAGE

شنبه, 29 ارديبهشت 1397 همايش "كارآفريني در حوزه فناوري اطلاعات و ارتباطات" در راستاي هم انديشي پيوند دانشگاه ها با نياز بازار كار و كارآفريني در حوزه فناوري به همت دفتر كارآفريني و ارتباط با جامعه و صنعت مركز آموزش علمي كاربردي جهاددانشگاهي اراك و با همكاري استانداري مركزي برگزار شد. بر اساس اين... ادامه مطلب...

برپايي نمايشگاه كتاب عمومي و تخصصي در مركز آموزش علمي كاربردي جهاددانشگاهي اراك

IMAGE

دوشنبه, 24 ارديبهشت 1397 همزمان با هفته كتاب و كتابخواني، نمايشگاه كتاب عمومي و تخصصي از 23 ارديبهشت ماه جاري در مركز آموزش علمي كاربردي جهاددانشگاهي اراك افتتاح شد. بر اساس اين گزارش؛ در اين نمايشگاه كه به همت كانون فرهنگي هنري مركز آموزش علمي كاربردي جهاددانشگاهي اراك و با همكاري انتشارات... ادامه مطلب...

برگزاري گفتمان دانشجويي "اقتصاد مقاومتي" در مركز جهاددانشگاهي اراك

IMAGE

دوشنبه, 24 ارديبهشت 1397 گفتمان دانشجويي "اقتصاد مقاومتي" 22 ارديبهشت ماه با هدف ارتقاي آگاهي و توانمندي دانشجويان در زمينه‌هاي تحليل، نقد و ارزشيابي مسائل روز كشور در مركز آموزش علمي كاربردي جهاددانشگاهي اراك برگزار شد. بر اساس اين گزارش؛ سيدفرشاد ميرداودي از اساتيد دانشگاهي در اين گفتمان تصريح... ادامه مطلب...

مرکز آموزش عالی علمی کاربردی جهاد دانشگاهی اراک

اجراي طرح "يك درخت، يك دانشجو، يك شهيد" در مركز علمي كاربردي جهاددانشگاهي اراك

 همزمان با هفته منابع طبيعي و روز درختكاري طرح يك درخت، يك دانشجو، يك شهيد با هدف غرس نهال به نام مبارك شهدا در مركز آموزش علمي كاربردي جهاددانشگاهي اراك اجرا شد.

حجت الاسلام هنرمند، مديركل بنياد شهيد و امور ايثارگران استان مركزي 18 اسفند در اين مراسم كه با حضور جمعي از مسئولان استان، خانواده معزز شهدا و ايثارگران و دانشجويان مركز آموزش علمي كاربردي جهاددانشگاهي اراك برگزار شد با گراميداشت ياد و خاطره شهداي انقلاب اسلامي، اظهار كرد: در آستانه 22 اسفند روز بزرگداشت شهدا قرار داريم  كه با فداكاري خويش، استمرار نظام اسلامي را تضمين نمودند.

وي با اشاره به سوره مباركه العصر، افزود: خداوند بزرگ در اين سوره قسم ياد كرده است كه انسان ها در ضرر و زيان هستند به جز كساني كه ايمان بياورند و عمل صالح انجام دهند .

هنرمند در بخش ديگر از سخنانش با بيان اينكه كاشت درخت و درختكاري از اعمال صالح و از مصاديق عمل صالح به شمار مي رود، گفت: هيچ عملي صالح تر از عمل صالح شهيدان نخواهد بود.

وي آرامش امروز را مرهون ايثار و ازخودگذشتگي و شجاعت شهدا، جانبازان و ايثارگران بيان كرد و افزود: شهدا در اوج جواني با گرانبهاترين سرمايه عمر خويش كه همان جان شيرين بود از كشور و مهين اسلامي دفاع كردند.

اين مقام مسئول درخت را جلوه اي از تجليات آفريدگار عالم، نماد آباداني و مظهر زندگي و موجب آسايش و رفاه مردم عنوان كرد و يادآورشد: منابع طبيعي جزو ثروت هاي ملي هر كشوري است كه بايد براي آيندگان باقي بماند.

مديركل بنياد شهيد استان ادامه داد: امروز بزرگترين خواسته شهدا، پيروي همگان از نظام و اطاعت از فرامين مقام معظم رهبري است؛ لذا وظيفه امروز ما اين است كه با كاشتن يك نهاد به ياد يك شهيد گام برداريم.

 يوسف يوسفي، مديركل منابع طبيعي و آبخيزداري استان مركزي نيز در ادامه اين مراسم ياد و خاطره 6 هزار شهيد استان را گرامي داشت و افزود: منابع طبيعي با حيات انسان وابسته است و همه بايد هميار  طبيعت باشيم.

وي با اشاره به اينكه 1000 آيه در قرآن به موضوع درخت و درختكاري اشاره دارد، تصريح كرد: دين اسلام به موضوع درخت و درختكاري اهميت بسياري داده است و وجود آيات بي شمار در اين رابطه بر اهميت منابع طبيعي اشاره دارد.

اين مقام مسئول اذعان كرد: كاشت درخت در سطح شهر يكي از ساده‌ ترين و مهمترين اقداماتي است كه در كاهش آلودگي هوا نقش اساسي دارد و اهميت آن بر كسي پوشيده نيست.

وي خاطرنشان كرد: گسترش و حفظ فضاي سبز شهري و ايجاد پارك و بوستان به عنوان محيط زيست درون شهري علاوه بر زيبايي محيط زندگي شهروندان، به پاكيزگي هوا نيز كمك قابل توجهي مي ‌كند.

مهندس مسعود شهرجردي، سرپرست مركز آموزش علمي كاربردي جهاددانشگاهي اراك نيز در ادامه اين مراسم، گفت: همزمان با چهارمين روز هفته منابع طبيعي و آبخيزداري كه به نام منابع طبيعي، سلامت اداري، آموزش و پژوهش مي باشد، طرح يك درخت، يك دانشجو، يك شهيد به همت اين مركز و با همكاري بنياد شهيد و امور ايثارگران استان مركزي و اداره كل منابع طبيعي و آبخيزداري استان مركزي اجرا شد.

وي اين اقدام تحسين برانگيز دانشجويان، كاركنان و اساتيد اين مركز را در راستاي ترويج فرهنگ حفاظت از منابع طبيعي و گسترش درختكاري عنوان كرد.

شايان ذكر است؛ در اين مراسم بيش از 200 اصله انواع نهال توسط  جمعي از مسئولان، خانواده شهدا، كاركنان، اساتيد و دانشجويان به ياد شهداي والامقام در اين مركز آموزشي غرس شد.