جدیدترین اخبار

جدید ترین اخبار مرکز

برپايي ايستگاه صلواتي هيات دانشجويي مصباح الهدي جهاددانشگاهي اراك

IMAGE

دوشنبه, 29 آبان 1396 ايستگاه صلواتي به مناسبت عزاداري روزهاي پاياني ماه صفر به همت هيات دانشجويي مصباح الهدي مركز آموزش علمي كاربردي جهاددانشگاهي اراك در ميدان شهداي اراك برپا شد. بر اساس اين گزارش؛ ايستگاه صلواتي در ماه محرم و صفر با هدف بسط و گسترش فرهنگ حسيني و قيام عاشورا  برپا گرديده كه... ادامه مطلب...

حضور دانشجويان، اساتيد و كاركنان مركز جهاددانشگاهي اراك در تجمع عاشوراييان

IMAGE

دوشنبه, 29 آبان 1396 با حضور جمعي از دانشجويان، اساتيد و كاركنان مركز آموزش علمي كاربردي جهاددانشگاهي اراك، تجمع دانشگاهيان عاشورايي در مصلي بيت المقدس اراك برگزار شد. بر اساس اين گزارش؛ در اين مراسم معنوي كه با حضور سرپرست مركز آموزش علمي كاربردي جهاددانشگاهي اراك و جمعي از اساتيد و دانشجويان... ادامه مطلب...

توليد اپليكيشن اندرويدي سامانه هم آوا در مركز آموزش علمي كاربردي جهاددانشگاهي اراك

IMAGE

چهارشنبه, 24 آبان 1396 به همت گروه صنعت مركز آموزش علمي كاربردي جهاددانشگاهي اراك و با همكاري دفتر كارآفريني و ارتباط با جامعه و صنعت، اپليكيشن اپليكيشن اندرويدي سامانه هم آوا توسط امير قاسمي مديرگروه صنعت و حسن مالكي دانشجوي رشته كارداني فني نرم افزار اين مركز آموزشي توليد شد. بر اساس اين گزارش؛... ادامه مطلب...

بازديد دانشجويان مركز جهاددانشگاهي اراك از اداره كل ارتباطات و فناوري اطلاعات استان مركزي

IMAGE

سه شنبه, 23 آبان 1396 به همت دفتر كارآفريني و ارتباط با جامعه و صنعت مركز آموزش علمي كاربردي جهاددانشگاهي اراك، جمعي از دانشجويان رشته فناوري اطلاعات اين مركز آموزشي از اداره كل ارتباطات و فناوري اطلاعات استان مركزي بازديد نمودند و از نزديك از روند فعاليت قسمت فني اين اداره كل آشنا شدند. بر اساس... ادامه مطلب...

حضور دانشجویان، اساتید و کارکنان مرکز جهاددانشگاهی اراک در مراسم گرامیداشت 13 آبان

IMAGE

یکشنبه, 14 آبان 1396 همزمان با 13 آبان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی، جمعی از دانشجویان، اساتید و کارکنان مرکز آموزش علمی کاربردی جهاددانشگاهی اراک با حضور گسترده و پرشور در این مراسم، بار دیگر با دستاوردها و ارزش های انقلاب اسلامی تجدید میثاق کردند. بر اساس این گزارش؛ شرکت کنندگان در این مراسم... ادامه مطلب...

مرکز آموزش عالی علمی کاربردی جهاد دانشگاهی اراک

اجراي طرح "يك درخت، يك دانشجو، يك شهيد" در مركز علمي كاربردي جهاددانشگاهي اراك

 همزمان با هفته منابع طبيعي و روز درختكاري طرح يك درخت، يك دانشجو، يك شهيد با هدف غرس نهال به نام مبارك شهدا در مركز آموزش علمي كاربردي جهاددانشگاهي اراك اجرا شد.

حجت الاسلام هنرمند، مديركل بنياد شهيد و امور ايثارگران استان مركزي 18 اسفند در اين مراسم كه با حضور جمعي از مسئولان استان، خانواده معزز شهدا و ايثارگران و دانشجويان مركز آموزش علمي كاربردي جهاددانشگاهي اراك برگزار شد با گراميداشت ياد و خاطره شهداي انقلاب اسلامي، اظهار كرد: در آستانه 22 اسفند روز بزرگداشت شهدا قرار داريم  كه با فداكاري خويش، استمرار نظام اسلامي را تضمين نمودند.

وي با اشاره به سوره مباركه العصر، افزود: خداوند بزرگ در اين سوره قسم ياد كرده است كه انسان ها در ضرر و زيان هستند به جز كساني كه ايمان بياورند و عمل صالح انجام دهند .

هنرمند در بخش ديگر از سخنانش با بيان اينكه كاشت درخت و درختكاري از اعمال صالح و از مصاديق عمل صالح به شمار مي رود، گفت: هيچ عملي صالح تر از عمل صالح شهيدان نخواهد بود.

وي آرامش امروز را مرهون ايثار و ازخودگذشتگي و شجاعت شهدا، جانبازان و ايثارگران بيان كرد و افزود: شهدا در اوج جواني با گرانبهاترين سرمايه عمر خويش كه همان جان شيرين بود از كشور و مهين اسلامي دفاع كردند.

اين مقام مسئول درخت را جلوه اي از تجليات آفريدگار عالم، نماد آباداني و مظهر زندگي و موجب آسايش و رفاه مردم عنوان كرد و يادآورشد: منابع طبيعي جزو ثروت هاي ملي هر كشوري است كه بايد براي آيندگان باقي بماند.

مديركل بنياد شهيد استان ادامه داد: امروز بزرگترين خواسته شهدا، پيروي همگان از نظام و اطاعت از فرامين مقام معظم رهبري است؛ لذا وظيفه امروز ما اين است كه با كاشتن يك نهاد به ياد يك شهيد گام برداريم.

 يوسف يوسفي، مديركل منابع طبيعي و آبخيزداري استان مركزي نيز در ادامه اين مراسم ياد و خاطره 6 هزار شهيد استان را گرامي داشت و افزود: منابع طبيعي با حيات انسان وابسته است و همه بايد هميار  طبيعت باشيم.

وي با اشاره به اينكه 1000 آيه در قرآن به موضوع درخت و درختكاري اشاره دارد، تصريح كرد: دين اسلام به موضوع درخت و درختكاري اهميت بسياري داده است و وجود آيات بي شمار در اين رابطه بر اهميت منابع طبيعي اشاره دارد.

اين مقام مسئول اذعان كرد: كاشت درخت در سطح شهر يكي از ساده‌ ترين و مهمترين اقداماتي است كه در كاهش آلودگي هوا نقش اساسي دارد و اهميت آن بر كسي پوشيده نيست.

وي خاطرنشان كرد: گسترش و حفظ فضاي سبز شهري و ايجاد پارك و بوستان به عنوان محيط زيست درون شهري علاوه بر زيبايي محيط زندگي شهروندان، به پاكيزگي هوا نيز كمك قابل توجهي مي ‌كند.

مهندس مسعود شهرجردي، سرپرست مركز آموزش علمي كاربردي جهاددانشگاهي اراك نيز در ادامه اين مراسم، گفت: همزمان با چهارمين روز هفته منابع طبيعي و آبخيزداري كه به نام منابع طبيعي، سلامت اداري، آموزش و پژوهش مي باشد، طرح يك درخت، يك دانشجو، يك شهيد به همت اين مركز و با همكاري بنياد شهيد و امور ايثارگران استان مركزي و اداره كل منابع طبيعي و آبخيزداري استان مركزي اجرا شد.

وي اين اقدام تحسين برانگيز دانشجويان، كاركنان و اساتيد اين مركز را در راستاي ترويج فرهنگ حفاظت از منابع طبيعي و گسترش درختكاري عنوان كرد.

شايان ذكر است؛ در اين مراسم بيش از 200 اصله انواع نهال توسط  جمعي از مسئولان، خانواده شهدا، كاركنان، اساتيد و دانشجويان به ياد شهداي والامقام در اين مركز آموزشي غرس شد.

پایگاه اطلاعات علمی جهاد دانشگاهی

خبر خوان - سايت مرکزی جهاد دانشگاهی

جهاد دانشگاهی | اخبار پژوهش و فناوری

جهاد دانشگاهی